#1 @mikaa bare se at hoppe ud i det, for det er en fed og ret godt sammensat oplevelse efterhånden! kræver dog sin PC at trække hvis du vil have høj detsljegrad. Selv en juicy CPU er en god idé, til når man flyver over storbyer med fotogrametri data.
Kan for øvrigt lige gøre lidt reklame for den Spitfire der er lige er blevet udgivet til FS2020 af Flying Iron Simulations. Hvis der skulle være andre veteranfly nørder herinde end mig.
Ret vellykket tilføjelse og helt autentisk. Dog savner cockpit textures lidt detaljegrad, men selve modellering både indvendig og udvendig er rigtig godt. Lydsiden er i top! Koster pt. 22 EUR fra deres hjemmeside (super let at installere) og finder ellers også snart vej i den officielle store.