- Dette emne har 4 svar og 4 stemmer, og blev senest opdateret for 6 minuter siden af Snowball42.
-
Emne
-
Sorry for EB link – https://ekstrabladet.dk/underholdning/dkkendte/jonatan-spang-bryder-tavsheden-beskyldt-for-overgreb/10954987
Men han er blevet fyret for en “intim relation”, og overgreb.
En intim relation kan vel dække over lidt af hvert, men når det er overgreb, så må det vel være at han har haft sex med hende uden samtykke på en eller anden vis.
Tænker det kommer til at ramme Jonatans image hÃ¥rdt. Nu er det jo ikke fordi at der ikke er medievendte folk der ikke har lavet lign. ting, Jeppe Kofod havde da sex med en 15 Ã¥rig og undskyldte sig med “jeg var fuld og dum”.. og Fonseca har vel stadig sin unge kæreste han havde siden hun var i 8. klasse.
For de andre kom det ikke først 16 år senere. Jeg spekulerer på hvor meget af den piges liv han var sammen med der har været ødelagt i de 16 år, og om det først er nu hun har bearbejdet det nok til at få det ud.
Når det er sagt, synes jeg også det er mange år for sent at komme med det, men svært når der ikke kendes mere af historien endnu.
- Du skal være logget ind som bruger for at kunne svare...