Forside Fora Off-topic Aaamericaaa…Aaamericaaa.. AMERICA. FUCK YEAH

Currently, there are 0 users and 1 guest visiting this topic.
  • Oprettet af
    Emne
  • #0
    SvenBent
    Rusher
    • E-peen: 317

    Amerikansk flag med Oern foran
    https://imgur.com/gallery/least-wasnt-meat-packaging-plant-31dOjqp

    Hvor er det godt vi kan fjerne beskyttende lovgivning med en ny fleksibel HoejDomstol…

    https://www.usnews.com/news/best-states/articles/2023-06-26/states-are-loosening-child-labor-laws
    “The laws generally make it easier for kids from 14 to 17 years old to work longer and later – and in occupations that were previously off-limits for minors.”

    Jeg maa indroemme jeg har svaert ved selv efter 11 aar i staterne at forstaa den amerikanske mentalitet om at lave altig lorte daarligt i en eller and rasmus modsat temper tantrum.
    og paa trod af disse slags ting saa vil folk stadigvaek stemme paa de folk der er bag dem for ellers “vinder de andre”
    Det er en syg retaderet mentalitet at man kan vaere saa fanatisk paa noget der burde vare en intelligent debat.

    • Dette emne blev ĂŠndret 11 mĂ„neder, 3 uger siden af SvenBent.
    • Dette emne blev ĂŠndret 11 mĂ„neder, 3 uger siden af SvenBent.
Viser 5 svar - 1 til 5 (af 5 i alt)
  • Forfatter
    Svar
  • #1
    Cancerman
    Head Rusher
    • E-peen: 3,855

    #0 Der er MANGE der ikke forstÄr den amerikanske mentalitet.

    Som Asterix ville have sagt: “De er skĂžre, de amerikanere”

    #2
    Deadlights
    Rusher
    • E-peen: 1,474

    Det har konsekvenser at stĂžtte kandidater der aktivt arbejder pĂ„ at forvĂŠrre forholdene for den almindelige borger til fordel for eliten. Men nu taler vi jo om fĂ„r der vitterligt siger de kan lide en lystlĂžsgner “fordi han siger sandheden.” Det kan ikke blive mere satirisk 🙂

    #3
    Kenkari
    Moderator
    • E-peen: 3,638

    SĂ„dan er det at have et 2-parti’s politisk system. Det er rigtig meget “enten-eller”. Der er ikke nogen tredie eller fjerde mening der kan komme pĂ„ banen, som f.eks. herhjemme.

    Bevares, vores system har sine fejl, men i det mindste er den grundlÊggende holdning, at vi passer pÄ hinanden, pÄ en eller anden mÄde.

    #4
    VxChemical
    Rusher
    • E-peen: 410

    Verdens rigeste u-land.

    #5
    Ghidora
    Rusher
    • E-peen: 1,415

    #0 Vi stÄr klar i lufthavnen!

    Du kommer bare hjem ?

Viser 5 svar - 1 til 5 (af 5 i alt)
  • Du skal vĂŠre logget ind som bruger for at kunne svare...