Nintendo Talk med VampiricEye

I lÞrdags gÊstede jeg Nintendo Talk, som er en dansk podcast, der omhandler Nintendo (duh). Udover at vÊre en podcast, sÄ bestÄr Nintendo Talk ogsÄ af en YouTube-kanal med diverse Nintendo-relaterede videoer og en Facebook-gruppe, som sandsynligvis er Danmarks hyggeligste Nintendo-centrerede FB-gruppe. Nu er Rushers jo ikke lige en hÞjborg for Nintendo-fans, selvom vi har vores fine Nintendo Switch-trÄd. Hvis I er interesserede i mere end det, sÄ kan I altid slÄ et smut forbi gruppen, der pt. har lige knap 300 Nintendo-glade medlemmer. Der er ogsÄ en tilhÞrende Discord-server, hvor der ofte arrangeres hyggespil i form af Mario Kart, Mario Party, Super Smash, Splatoon osv.

I podcasten, der endte med at vare over 3 timer (gys), snakkede vi bl.a. om det nye Pokémon Legends: Arceus og vores forventninger, hÄb og drÞmme for Nintendos 2022. Episoden kan ses herunder, og jeg smider lige nogle timestamps under videoen, sÄ I har mulighed for at springe i det, hvis 3+ timer alligevel bliver lige meget nok.

  • 00:00: Intro og prĂŠsentation
  • 11:10: Hvad har vi spillet pĂ„ det seneste
  • 38:18: FĂžrstehĂ„ndsindtryk af PokĂ©mon Legends: Arceus
  • 1:30:33: Vores forventninger, hĂ„b og drĂžmme for Nintendos 2022
  • 2:47:08: Afsluttende spĂžrgsmĂ„l og afrunding

Forside Fora Nintendo Talk med VampiricEye

Currently, there are 0 users and 0 guests visiting this topic.
  • Oprettet af
    Emne
  • #0
    VampiricEye
    Rusher
    • E-peen: 3,910

    I lÞrdags gÊstede jeg Nintendo Talk, som er en dansk podcast, der omhandler Nintendo (duh). Udover at vÊre en podcast, sÄ bestÄr Nintendo Talk ogsÄ af
    [LĂŠs hele nyheden her: Nintendo Talk med VampiricEye]

Viser 5 svar - 1 til 5 (af 5 i alt)
  • Forfatter
    Svar
  • #1
    VampiricEye
    Rusher
    #0 TrÄdstarter
    • E-peen: 3,910

    – 00:00: Intro og prĂŠsentation
    – 11:10: Hvad har vi spillet pĂ„ det seneste
    – 38:18: FĂžrstehĂ„ndsindtryk af PokĂ©mon Legends: Arceus
    – 1:30:33: Vores forventninger, hĂ„b og drĂžmme for Nintendos 2022
    – 2:47:08: Afsluttende spĂžrgsmĂ„l og afrunding

    #2
    medisterKongen
    Rusher
    • E-peen: 568

    Fedt! Har dog ikke en Nintendo, men lytter ofte til podcasts, sÄ giver den da et skud, kan dog ikke love alle 3+ timer.

    #3
    VampiricEye
    Rusher
    #0 TrÄdstarter
    • E-peen: 3,910

    #2 Den skulle ogsÄ gerne ligge pÄ diverse podcast services, hvis du foretrÊkker en udgave uden video.:)

    Personligt vil jeg nok mene, at PokĂ©mon-delen er den “svageste”. SĂŠrligt hvis du ikke gĂ„r op i PokĂ©mon. SĂ„ der kan du spare nĂŠsten en time, hvis det er.:)

    #4
    VampiricEye
    Rusher
    #0 TrÄdstarter
    • E-peen: 3,910

    Efter et lille Ärs tid, sÄ er jeg tilbage som gÊst igen. Det sker live her kl. 20! Vi skal primÊrt snakke om vores forventninger, hÄb og drÞmme for Nintendos 2023.

    Nintendo Talks YouTube-kanal: https://youtube.com/@nintendo2164

    Jeg smider et direkte link her i trÄden, nÄr streamen er startet op.:)

    #5
    VampiricEye
    Rusher
    #0 TrÄdstarter
    • E-peen: 3,910

    Jeg endte med at bÞvle lidt med mit kamera, da vi skulle igang, sÄ jeg glemte at fÄ smidt linket her. Men sÄ kan I jo bare se episoden her over weekenden.:)

    Here you go:

    https://www.youtube.com/live/SxlENXvXdxs

Viser 5 svar - 1 til 5 (af 5 i alt)
  • Du skal vĂŠre logget ind som bruger for at kunne svare...